новини

Землю заповідника Харківщині, яка була в в приватній власності, повернуть державі

Харківські силовики анонсували повернення державі незаконно відчужені землі в національному парку

Протягом найближчих 2 місяців прокуратура Харківської області планує повернути незаконно відчужені земельні ділянки природного парку «Гомільшанські ліси» у державну власність, передає  Є Харків! з посиланням на kharkov.comments.ua.

Про це прокурор Харківської області Олександр Фільчаков повідомив під час виїзного засідання Антикорупційного комітету Верховної Ради у Харкові, повідомляє із місця подій.

За словами Фільчакова,  прокуратура направила до суду 8 позовів стосовно повернення ділянок. Фільчаков зазначив, що прокуратурі необхідно 1-2 місяці, щоб повернути зазначені землі в державну власність.

За словами начальника ГУ Нацполіціі Харківської області Валерія Сокуренко, в грудні 13 власникам незаконно відчужених ділянок в «Гомільшанські ліси» оголосять про підозру. Сокуренко додав, що на землях природного парку проводилася різнопланова діяльність, в тому числі, і вирубка лісів.

Відзначимо, що, за даними обласної прокуратури, протягом 2015-2017 років 406 ділянок природного парку «Гомільшанські ліси» були незаконно передані з державної власності під виглядом земель сільськогосподарського призначення.

Замначальника юридичного управління Головного управління геокадастра в Харківській області Костянтин Рибалко з намірами силовиків не згоден. І вважає, що законного обґрунтування у кримінального провадження немає.

У прокуратурі використовують кордону «природно-заповідного фонду» на публічній кадастровій карті України, але вони чисто інформативні і не є офіційними даними Державного земельного кадастру. У прокуратурі зазначають, що було видано 406 ділянок у приватну власність по 2015-2017 роки на території НПП «Гомільшанські ліси», а було видано лише 45 ділянок загальною площею понад 25 га за 2015-2019 роки, тобто майже в 10 разів менше і по довший період. Вони кажуть, що були передані в приватну власність земельні ділянки за рахунок земель природно-заповідного фонду, але це були і залишаються землі сільськогосподарського призначення», - заявив Рибалко.

Читайте також:Світлична закликала українців відвідати унікальний музей

28 листопада 2019, 16:00

До теми

^ ^