новини

Нацбанк повинен за рішенням суду зняти обмеження, накладені на Мегабанк

Мегабанк виграв суд у Нацбанку. Регулятор повинен зняти обмеження

Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу НБУ і залишив без змін рішення судів нижчих інстанцій у справі №520 / 2120/19 про обмеження, які регулятор накладав на Мегабанк, передає  Є Харків! з посиланням на kharkov.comments.ua.

Попередні рішення судів були прийняті на користь комерційного банку, Верховний Суд їх підтвердив - і тепер регулятор повинен скасувати свої обмеження на його адресу.

У судових матеріалах йдеться про те, що Нацбанк намагався обмежити Мегабанк за такими операціями:

  • Купівля недержавних цінних паперів. Крім заставних ЦБ і паперів, емітентом яких є НБУ.
  • Залучення вкладів, в т.ч. шляхом розміщення ощадних (депозитних) сертифікатів, коштів у національній, іноземній валютах від фізосіб, крім нарахованих витрат за вкладами, отримання клієнтами банку заробітної плати, аліментів, пенсій, стипендій, інших соціальних, державних виплат, залучення коштів від пов'язаних з банком особами в обсязі , більш ніж на 2% перевищує обсяг коштів, залучених від фізичних осіб, сформувався на кінець операційного дня доведення змісту рішення до відома банку.
  • Залучення коштів від фізосіб по процентних ставках (за відповідними валютами та строками), вище, ніж середньозважені процентні ставки по банках групи, в яку включені Мегабанк на відповідний рік згідно з рішенням НБУ.
  • Залучення строкових коштів від підприємств з державною і комунальною власністю в обсязі, що перевищує обсяг таких операцій, що сформувався на кінець операційного дня.

У рішенні від 27.09.2018 НБУ вказав, що операційним результатом діяльності Банку - без урахування доходу, отриманого від переоцінки об'єктів інвестиційної нерухомості - був збиток 10 млн грн. З огляду на це, регулятор прийшов до висновку, що надходження недостатні для підтримки банком на потрібному рівні регулятивного капіталу. Однак значення нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) на 11 вересня 2018 року склав 10,14%, а на 11 грудня 2018 - 10,2%. Тобто було в нормі - не менше 10%.

Читайте також:У Харкові суд розглянув скаргу адвокатів поліцейського, який стріляв в метро, на запобіжний захід

4 грудня 2019, 18:00

До теми

^ ^