новини

Харківська облрада звернулася з вимогами до Зеленського

Харківська облрада має вимоги до Зеленського

У Харкові відбулася чергова сесія Харківської обласної ради. Під час неї депутати погодили текст звернення до президента України з приводу законопроекту про зняття мораторію на продаж землі. Рішення підтримали 73 депутата, передає  Є Харків! з посиланням на kharkov.comments.ua.

Голові держави пропонується внести низку правок до документу. Зокрема, до другого читання законопроекту № 2178-10 влада, на думку депутатів Харківської обласної ради, має провести загальнонаціональний референдум з приводу  допуску іноземців на ринок землі.

Окрім цього, пропонується запускати ринок землі у два етапи. На першому етапі право на отримання у власність земельних ділянок надається виключно фізичним особам - громадянам України, з обмеженням до 500 гектарів землі на одну фізичну особу, державі та ОТГ- без обмежень.

На другому етапі пропонується надати права набувати у власність та володіння земельними ділянками с/г призначення юридичним особам, власникам (учасникам, акціонерам) які є виключно громадянами України. Також, на думку депутатів,  слід встановити обмеження щодо обсягу максимального земельного банку у власності однієї особи, з урахуванням пов'язаних осіб, не більше 5 тисяч гектарів. У зверненні йдеться ще про низку правок.

Зазначимо, протягом трьох попередніх років, коли ХОДА очолювала Юлія Світлична, депутати обласної ради не висували жодного звернення до президента, підтримуючи ініціативи голови держави.

Читайте також:У Харкові може з'явитися нічний транспорт

6 грудня 2019, 17:00

До теми

^ ^