новини

Харківський курсант – льотчик отримав нагороду від Президента України

Курсант з Харкова, який відвів літак зі зламаним двигуном від житлових будинків, отримав орден від Президента

Курсант 4-го курсу Харківського Національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба Олексій Биченко отримав від президента орден «За мужність» III ступеня, передає  Є Харків! з посиланням на  kharkov.comments.ua.

Нагороду вручив заступник начальника Харківського гарнізону полковник Юрій Калгушкін в ході урочистих заходів до Дня Збройних Сил України. Про це  дізналися із повідомлення Інформаційного агентства Міністерства оборони  України у м. Харків на сторінці у Facebook.

Героїчним вчинком 26-річний курсант відзначився у липні цього року. Тоді, під час виконання майбутнім льотчиком самостійного польоту, виникла позаштатна ситуація.

Це був мій вісімнадцятий самостійний політ. Завдання відносно просте - відпрацювати вихід у певний час на певну точку, в майбутньому це буде не точка, а ціль. Я спокійно долетів до найдальшої точки від аеродрому, пройшов її, розвернувся і почалось… Панель управління заблимала червоним, світлосигналізатори не заспокоювались, оберти впали, звук потух… Гадати було нічого: відмова двигуна», - розповідав Олексій Биченко.

Літак летів на швидкості близько 450 км/год, до того ж ситуація ускладнювалася тим, що він був на відносно невеликій висоті - 1800 метрів. Потім почав падати. Аеродром був далеко, а от населені пункти зовсім поруч.  

Проте курсанту вдалося відвести літак у поле, щоб ніхто не постраждав, а самому вдало катапультуватися з критично малої висоти.

Читайте також:У Харкові вручили ордени народним героям України

8 грудня 2019, 09:00

До теми

^ ^