новини

З початку року на Харківщині виникло 30 лісових пожеж: головна причина - умисні підпали сухої трави

За даними ДСНС у Харківській області, тільки за останній тиждень у лісових масивах регіону виникло 19 пожеж

Про це передає  Є Харків! з посиланням на varta.kharkov.ua.

Загалом з початку року в області площа пожеж на відкритій місцевості склала майже 1000 га, що майже на 70% більш ніж тогорічні показники. Не тільки вирубування завдають значної шкоди нашим лісовим масивам. У них є інший, ще дужчий ворог – вогонь, що завдає катастрофічних наслідків і для природи, і для людей. 13 найбільш резонансних пожеж року в регіоні трапилися в період з 30 березня по сьогодні і пов’язані зі спаленням трави, очерету та хвойної підстилки. Вони охопили близько 100 га площі», - повідомив голова ХОДА Олексій Кучер.

Серед згаданих керівником області пожеж, які виникли через підпали, – пожежа за межами села Феськи Золочівського району, де на відкритій території горіла трава та очерет на площі 8,5 га. Біля села Чайківка Вовчанського району трава горіла на площі 5 га. Також по 5 га трави згоріло в селі Солоницівка Дергачівського району, біля села Панютине Лозівського району, в місті Люботин тощо.

Голова ХОДА наголосив на тому, що питання екології є пріоритетними для керівництва області, та закликав жителів Харківщини відповідально ставитися до природних ресурсів.

Пріоритет області та держави в цілому – максимально комфортне та безпечне екологічне середовище. Президент підписав прийнятий парламентом законопроєкт про посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря і знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу. Але я все ж таки сподіваюся на свідомість громадян і на те, що штрафи та інші покарання не знадобляться. Адже жодне з них не відновить десятиліттями вирощених дерев, спалених домівок, загиблих тварин та рослин», - підкреслив Олексій Кучер.

Він також подякував співробітникам ДСНС у Харківській області, які сьогодні беруть учать у гасінні лісової пожежі в Чорнобильській зоні відчуження. Від Харківщини на гасіння направлені пожежно-рятувальна група (3 відділенні на пожежних автоцистернах підвищеної прохідності) та інженерна група навчально-методичного центру ДСНС. Загалом - 30 осіб.

Читайте також:Пожежею на харківському ринку «Барабашово» зацікавилася поліція

19 квітня 2020, 17:00

До теми

^ ^