новини

Поліцейського, який відкрив стрілянину по колегах, відправили до психлікарні

Андрій Кобцев через стрілянину на станції метро "Наукова" буде проходити нову психіатричну експертизу

Про це йдеться в постанові Московського районного суду Харкова, передає  Є Харків! з посиланням на crime-ua.com.

Суд розглянув клопотання слідчого ГБР про направлення Кобцева, підозрюваного за ч. 1 ст. 348 КК України (посягання на життя співробітника правоохоронного органу), до медичного закладу для проведення стаціонарної комісійної комплексної судової психолого-психіатричної експертизи.

Згідно матеріалів справи, 12 листопада 2019 року в 2:07 Кобцев зателефонував до чергової частини відділу поліції в метрополітені і повідомив, що на станції "Наукова" Харківського метрополітену він начебто побачив сторонніх осіб і йому потрібна допомога. Дочекавшись прибуття підмоги, Кобцев, раптово відчинивши двері свого службового кабінету, тримаючи в обох руках вогнепальну зброю (табельний пістолет ПМ і травматичний пістолет РНР-У-УВС), зробив два-три постріли в чотирьох поліцейських. Не дивлячись на вигуки колег, Кобцев підбіг до групи поліцейських і зробив в їх сторону ще 3-4 поодинокі постріли.

Під час досудового розслідування були прийняті рішення про проведення низки судово-психіатричних експертиз. Зокрема, 9 січня 2020 року призначена, а 20 січня була завершена амбулаторна судово-психіатрична експертиза із залученням експерта КНП ХОР "Обласна клінічна психіатрична лікарня № 3". Згідно з висновком, для визначення психічного стану Кобцева та вирішення всіх експертних питань необхідно динамічне спостереження і обстеження підозрюваного в умовах стаціонарної судово-психіатричної експертизи.

У лютому 2020 року було прийнято рішення направити підозрюваного в "Обласну клінічну психіатричну лікарню №3" для проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи.

Згідно з висновком цієї експертизи від 16 березня 2020 року, в день стрілянини Кобцев перебував "в стані тимчасового розладу психічної діяльності у формі гострої наркотичної інтоксикації з порушенням сприйняття, проте на даний час останній не виявляє хворобливого стану психіки".

У висновку експертизи також зазначено ряд симптомів, наявних у Кобцева в момент вчинення кримінального правопорушення, таких як настороженість, підозрілість, напруженість емоційного стану. Разом з цим, під час допиту в якості підозрюваного 24 січня 2020 року, Кобцев також виявив симптоми.

Аналогічні показання, дані під час допиту, Кобцев надав і під час проведення слідчого експерименту. На час свого допиту підозрюваний дав практично аналогічні свідчення, що і в день його затримання, тобто в момент, коли згідно з висновком стаціонарної судово-психіатричної експертизи, знаходився в хворобливому стані психіки.

Також у висновку експертизи не дано оцінки свідченнями потерпілих чотирьох осіб, які характеризували Кобцева та надавали свідчення щодо способу її життя до 12 листопада. Зокрема, вони наголошували на тому, що Кобцев "у вільний від роботи час приїжджав на станції Харківського метрополітену і представлявся стороннім особам лейтенантом ГБР, підполковником СБУ, начальником слідства".

Слідчий висловив переконання, що у виробництві є доцільним проведення комісійної комплексної судової психолого-психіатричної експертизи, проведення якої необхідно доручити більш кваліфікованого складу експертів.

Вивчивши матеріали, суддя задовольнив клопотання і направив підозрюваного Кобцева в Київський міський центр судово-психіатричної експертизи для проведення стаціонарної комісійної комплексної судової психолого-психіатричної експертизи, на строк не більше двох місяців, в межах терміну досудового розслідування.

Читайте також:До Харкова приїде президент Польші

21 квітня 2020, 14:00

До теми

^ ^